דחיינות סדרתית סביב השעון

דחיינות לא חייבת להיות מנת חלקכם ,אפשר ללמוד לשנות הרגלים ולנהל משימות קצת אחרת דחיינות אופיינית להפרעת קשב וריכוז

נמאס לי לשמוע את המילים המעצבנות כל כך "איך אדם מוכשר כמוך לא מצליח בחיים. אם אני הייתי במקומך הייתי עשיר גדול".  הדשא של השכן תמיד נראה ירוק יותר לעיני המביט מהצד. קל להגיד דברים, אך לבצע קשה שבעתיים. כאילו שמישהו באמת יכול להיכנס לנעליים שלי ולדעת מה עובר עליי. אם זה היה קורה -מעניין מה אז היו אומרים עליי. יש אנשים שהיו מופתעים לגלות שאני לא מי שחשבו.

נכון, אני באמת ברוכת כישרונות ואין לי ספק שהייתי מגיעה רחוק יותר לו הייתי יודעת על עצמי את מה שאני יודעת היום. היום אני יודעת שיש מה לעשות עם כל מה שיש בתוכי ולפרוץ החוצה בלי לפחד ולהעז לעשות את כל מה שחלמתי. אך הדרך שבא הדברים ייעשו הפעם תהיה שונה ממה שהכרתי אי פעם. כל מה שלמדתי בשיטה הקונבנציונלית פשוט לא מתאים לי. אני צריכה למצוא את הדרך שלי.

במבט לאחור אני מגלה את אופן ההתנהלות הקודם שלי ומבינה שהוא למעשה עצר אותי מלהתקדם. אמנם הייתי מבצעת משימות שונות, אך הללו תמיד היו נעשות ברגע האחרון, למרות שיכולתי לעשות אותן קודם לכן. למזלי הרב תמיד הצלחתי, אבל המתח והלחץ שחוויתי לא הוסיפו לי בריאות.

אמנם חייבת לומר שכל האדרנלין שגאה בתוכי, גרם לי להתרגשות רבה, אבל בסתר ליבי מודה שהייתי מעדיפה לעשות את הדברים אחרת. תמיד קיוויתי שבפעם הבאה הכל יהיה אחרת וזה אף פעם לא קרה.

לעיתים קרובות היו ניצבות בפניי משימות רבות כל כך ולא ידעתי איך להתחיל.  זמן יקר הלך לאיבוד, כיוון שללא תכנון נכון בחירת המטלות לביצוע נעשתה באופן מקרי וכמובן שהעדפתי לדחות את כל מה שלא היה נעים לי לעשות, גם אם היה עדיף לבצע אותו קודם לכן.

יכולתי להמשיך כך עד סוף חיי ולעולם לא להיות מרוצה מבלי לדעת למה, אך למזלי פגשתי בחבר המתמחה בניהול זמן ,שגם הוא סובל מ-ADHD . סיפרתי לו את מה שעובר עליי והוא ייעץ לי לתלות לוח מחיק על הקיר במקום בולט ומידי יום לרשות משימות לביצוע ולדרג אותן לפי סדר חשיבותן.  לכל משימה יוקצב זמן, כשחשוב שכל משימה תבוצע בנפרד, כיוון שקל מאוד להסיח את דעתי ולפגוע בריכוז לי.  ולהרחיק ממני מסיחי דעת שונים כמו אנשים, מוסיקה, רעשים וכל מה שמפריע לי להתרכז.  עם סיום המשימה עליי לסמן על זאת על הלוח.

בין משימה למשימה היה עליי לקבוע זמן למנוחה ומיד לאחריו לחזור למילוי המשימה הבאה. יש אנשים שנראה להם מובן מאליו, שכך יש להתנהל, אך לאדם עם בעיות קשב וריכוז זה ממש לא כך. לעת עתה משתדלת להתנהל בשיטת הלוח המחיק, לפעמים מצליחה ולפעמים לא, אך איני מוותרת לעצמי, כי חשוב לי להצליח. ויש תוצאות. אני מספיקה הרבה יותר. אם כי מאוד לא פשוט לי. מבטיחה לכם ולעצמי לא לוותר ולהמשיך בדרך המאתגרת.

להתראות בפוסטים הבאים,

שלכם, אורלי

הגב למאמר